اخذ اقامت

اخذ اقامت کشورهای اروپایی

اخذ اقامت کشورهای اروپایی

وقتی صحبت از اقامت اروپا می‌شود، آلمان و فرانسه جزو اولین کشورهایی هستند که سریع در ذهن همه برای زندگی می‌آید. به هرحال این دو کشور و البته ایتالیا و سوئد و چند مورد دیگر بیشتر از بقیه کشورهایی اروپایی از گذشته مورد توجه مردم برای زندگی بوده است. هرچند در چند سال گذشته توجه به کشورهای دیگر اروپایی از جمله دانمارک، لهستان، پرتغال و غیره هم به فهرست دلخواه افراد برای زندگی اضافه شده است؛ اما مهم‌تر از همه این‌ها شرایط اقامت اروپا است که باید اول از همه افراد آن‌ها را داشته باشند تا حداقل به یکی از این کشورها برای تحصیل و ادامه زندگی خود وارد شوند. موسسه بی المللی حقوقی مهاجرتی تک دژ پارس در سال 2020 با کمترین هزینه اقدام به اخذ اقامت اروپا از کشورهای عضو شنگن می نماید. این مبلغ بسیار کمتر از مبلغی است که شما باید برای گرفتن اقامت اتحادیه اروپا از کشورهای دیگر دریافت کنید. هزینه اخذ اقامت اروپا معمولا 11500 ، 16000، 18000 و 50000 (50 هزار) یورو است.

متأسفانه در چند سال گذشته شرایط اخذ اقامت کشورهای اروپاییامت اروپا برای ایرانیان بسیار سخت‌تر شده است. تحریم و شرایط بد اقتصادی و دیگر مسائل به وجود آمده باعث شده تا افراد زیادی در داخل کشور به فکر زندگی در کشورهای اروپایی باشند و هر روز شاهد اضافه شدن صف تقاضای مهاجرت به اروپا هستیم؛ برای مثال، شما تا چند سال پیش قصد سفر به آلمان را داشتید و حداکثر شش ماه باید منتظر وقت مصاحبه می‌ماندید، حالا این به دو سال هم کشیده شده است. به هرحال هرچه باشد، هیچ‌گاه اقامت کشورهای اروپایی برای ایرانیان به حدی سخت نمی‌شود که نتوانند بروند؛ فقط شرایط بسیار سخت‌تر شده است که البته بعضی از این شرایط فقط برای ایرانیان نیست، حتی بسیاری از مردم دیگر کشورها برای ورود سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند. روش‌های زیادی برای اقامت کشورهای اروپایی وجود دارد. اقامت تحصیلی راحت‌ترین و سریع‌ترین روش است که خیلی از جوانان از این طریق خود را به اروپا می‌رسانند. به هرحال این یک روش است که البته همیشه هم ارزان نیست و در بعضی از کشورها از طریق تحصیلی رفتن به شدت هزینه‌بر است. شما از طریق این موسسه می توانید اقامت کشورهای مختلف در سرتاسر دنیا را دریافت کنید.

روش‌های اخذ اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل

رایج‌ترین و راحت‌ترین راه برای اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل است. بالا بودن سطح کیفیت بیشتر دانشگاه‌های اروپایی باعث شده تا بسیاری از جوانان برای ادامه تحصیل خود راهی کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، سوئد، دانمارک، اسپانیا، نروژ و غیره شوند. دادن امکانات رفاهی و رایگان بودن بعضی از دانشگاه‌ها برای تحصیل دیگر عواملی است که جوانان ترغیب به تحصیل در آن کشورها می‌کند؛ اما به هر حال دلیل اصلی که  افراد این روش را انتخاب می‌کنند، گرفتن اقامت اروپا بعد از تمام شدن درس است. از آنجا که دانشجویان اجازه کار به مدت 10 تا 30 ساعت در هفته را دارند، در همین مدت کم می‌توانند برای خود رزومه مناسبی به دست آورده و سپس بعد از آن اقدام به پیدا کردن کار کرده و از این  طریق اقامت اروپا را به دست بیاورند.

مزیت‌های اقامت اروپا از طریق تحصیل

 • امکان کار پاره وقت در هنگام تحصیل
 • امکان دریافت اقامت اروپا بعد از تمام شدن درس
 • مهاجرت به اروپا، سریع‌تر از دیگر روش‌ها
 • نیاز نداشتن به مدارک خاص و سخت دیگر روش‌ها

اقامت کشورهای اروپایی از طریق ثبت شرکت

یکی از پرطرفدارترین روش‌های دریافت اقامت اروپا با استفاده از ثبت شرکت است. در این روش متقاضی می‌تواند با ثبت شرکت در کشورهای عضو شینگن برای خود و خانواده‌اش، مجوز اقامت دریافت کند. البته هر کشوری قانون مخصوص به خود را دارد و شما باید قبل ازهر اقدامی شرایط مربوط را در سایت سفارت خانه‌ها مطالعه کنید؛ بعضی کشورها نسبت به اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت خیلی حساس هستند و قوانین سخت گیرانه ای دارند و بعضی دیگر راحت می‌گیرند. موسسه حقوقی تیدی پارس با در اختیار داشتن وکلای مهاجرتی با تجربه اقدام به اخذ انواع اقامت کشورهای اروپایی می نماید.

مزیت‌های اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

 • امکان دریافت اجازه کار بدون محدودیت
 • امکان دریافت مجوز اقامت برای اعضای خانواده زیر 18 سال
 • نیاز داشتن به مدرک زبان
 • مالکیت 100 درصدی شرکت
 • امکان دریافت امکانات رفاهی بدون محدودیت
 • امکان فعالیت آزاد اقتصادی
 • نداشتن محدودیت سنی

اقامت اتحادیه اروپا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از روش‌های دریافت مجوز اقامت اروپا است. در این روش شما سرمایه گذاری حداقل 30 هزار یورو در کشورهای اروپایی یا خرید اوراق بهادر آن‌ها می‌توانید برای خود و خانواده‌تان مجوز اقامت اروپا دریافت کنید. البته این روش با اینکه پرطرفدار است؛ اما به همین راحتی که فکر می‌کنید، نیست. سرمایه گذاری کردن در هر کشور اروپایی شرایط مخصوص به خود را دارد و حداقل شما باید ثابت کنید که تمکن مالی را دارید. در واقع شما با سرمایه گذاری کردن در بسیاری از فعالیت‌های تجاری شریک خواهید شد، برای قوانین سخت‌گیرانه‌تری نسبت به این روش در بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارد.

مزیت‌های اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

 • نیاز نداشتن به مدرک زبان
 • نیاز نداشتن به ثبت شرکت
 • معاف از پرداخت مالیات
 • نداشتن محدودیت سنی
 • تردد آزاد بین کشورهای عضو شینگن

 

شرایط اخذ اقامت کشورهای اروپایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ